Velkoformátové obklady a dlažby

Moderní velkoformátové obklady i dlažby dosahují rozměrů až úctyhodných 1,5 x 3 m a jejich tloušťka nabývá proporce od 6 mm až po 3,5 mm. I přesto si zachovávají vynikající vlastnosti klasické keramické dlažby, a to především díky nové exkluzivní technologii vrstvené laminované kameniny. Nespornou výhodou moderních velkoformátových obkladů i dlažeb je jejich odolnost vůči UV záření, chemickým látkám, mechanickému opotřebení, nasákavosti a mrazuvzdornosti. Díky tomu je lze bezpečně použít v interiéru i exteriéru. Jedná skutečně o jedničku v oblasti vzhledu i vlastností obkladu na trhu.

– ukázka fotek naší práce – 

Pro Vaši inspiraci pár odkazů přímo na výrobce

Rádi Vám poradíme s výběrem jak velkoformátové dlažby, tak doporučíme kvalitního a spolehlivého dodavatele těchto MAX formátů.

Panaria Ceramica – Italský výrobce velkoformátových slim obkladů a dlažeb

Inalco – Španělský výrobce velkoformátových obkladů a dlažeb

FMG – Italský výrobce velkoformátových obkladů a dlažeb

Proč zvolit velkoformátové obklady a dlažby?

Nové technologie přinášejí širokou škálu důvodů, proč zvolit právě velkoformátové obklady a dlažby a čerpat jejich všestranného využití.

Jsou extrémně lehké – díky tloušťce 3,5 mm je velkoformátová dlažba vhodná pro konstrukce, které nesnesou zatížení běžnými obklady.

Díky novým technologiím výroby, především digitálnímu tisku, se velmi rozšířila nabídka povrchů a designů velkoformátových obkladů a dlažeb. Zákazník si může vybírat z celé řady materiálu:

  • Prkna s imitaceí dřeva – ve formátu a designu skutečných prken;
  • Dlažba v dekoru betonu a betonové stěrky – moderní design i povrch;
  • Keramika v imitace kamene – přírodní kámen, mramor, věrné žilkování a struktura kamene;
  • Jednobarevné obklady a dlažby – škála barev velkoformátových dlažeb je velmi široká.

Jejich použitím lze minimalizovat množství spár – prostor je poté optický zvětšený a sjednocený, díky použití epoxidových spárovacích hmot je hygieničtější a údržba je tak snadnější.

Pokud je stávající podklad v rovině, díky nové technologii lze na staré obklady či dlažby nalepit novou velkoformátovou kachli. Do koupelny, kuchyně nebo třeba jako designovou záležitost na stěnu obývacího pokoje. Ušetříte si tím práci a také náklady za bourání.

Zpracování velkých formátů

Samostatnou kapitolou obkládání velkoformátovými obklady a dlažbami je jejich zpracování. O tom se s Vámi radí podělíme ale v jiné kapitole našeho webu. Více…

Velkoformátové obklady a dlažby