Mozaiky – a jejich kouzlo

Mozaiky – malé obklady pro zajímavé realizace

Mozaiky jsou nejen designovou záležitostí, ale moderní trendy mozaikám přejí v celém interiéru. Nejen proto že poskytují rozmanité materiály a přemíru barev, ale díky nim lze barevně doplnit celý prostor včetně nábytku. Tato stará ozdobná technika mozaiek vnáší do moderního interiéru tisíci let prověřené kouzlo.

Mozaiky trendy, materiály . . .

Dnešní mozaiky se nejčastěji používají jako dekorace a ochrana stěn v zatížených prostorech. Setkáme se s nimi v koupelnáchkuchyníchsoukromých bazénech, ale i v různých Wellness & Spa. Mozaikové kostky jsou nejčastěji keramické a skleněné, ale i z přírodních kamenů různých barev, také plastu, kovu nebo dřeva.

Také množství spár vytváří další zajímavý efekt, nebo samotný design materiálu s 3D reliéfem a objemem na povrchu. Také nové barvy povrchu a tvary představují nové možnosti k vytvoření zajímavých realizací.

Mozaika – malé rozměry, ale velké možnosti

Mozaika se díky svému malému rozměru skvěle hodí třeba na Wellness sedátka,kde velmi dobře kopíruje a tvoří různé oblé tvary, ale snadno i ostré hrany a přechody. Nejvíce se uplatňují keramické a skleněné mozaiky, které nejlépe vyniknou na větší ploše, ale také mohou dotvořit celou plochu jen v detailech, kde se dají kombinovat s různými formáty.

mozaiky

 ukázka naší práce ve fotogaleri –